Ankara’daki kurban pazarlarında yoğunluk başladı

İHA

16 Haziran Pazar günü Kurban Bayramı başlayacak.

Ankara’da ise Kurban Bayramı’na hazırlıkları devam ederken, pazar yerine gelen vatandaşların oluşturduğu yoğunluk drone ile havadan görüntülendi.

“Fiyatlar oturmuş durumda”

Fiyatların uygun olduğunu söyleyen müşteri Ali Çankaya, “Şu anda fiyatlar oturmuş durumda. Bundan bir ay önceki fiyatlarda şu anda gevşeme oldu. Evlerin önünde kesim yapılmamasından dolayı hayvanlar çiftliklerde satılıyor. Ondan dolayı çiftliklerde şu anda da hayvanlar tüketildi.

Çubuk pazarı bizim İç Anadolu Bölgesi’nin en büyük hayvan pazarıdır. Hayvan pazarımız bereketlidir Allah’a şükür. Ben arkadaşım için bir tane kurbanlık satın aldım. 85 bin liraya aldık. Allah kabul etsin inşallah.” dedi.

“Bayram sürecinde de pazar açık olacak”

Çubuk Belediyesi Veteriner Hekimi Yalçın Bekir Kılınç ise gerekli hijyen önlemlerini aldıklarını belirterek, “Buraya gelen hayvanları giriş çıkışlarında ve yol kontrollerinde, sağlık raporları, pasaportları ve raporları varsa hayvan pazarına girişlerini müsaade ediyoruz. Bunun haricinde kurbanlık alan vatandaşlarımız da kurban küpelerini isterlerse Tarım Bakanlığı’nın kurmuş olduğu bir site var.

Kurban kulak küpesi sorgulama diye o siteden de girerek buna küpelerini sorgulayarak hayvanlarının yaşı, cinsi, ırkı, sağlık durumu, yapılan aşılarla ilgili gerekli bilgileri, belgeleri görürler. Hayvan pazarlıklarımızın yoğunluğu devam ediyor. Kurban hareketliliği devam ediyor. Bayram boyunca da haftaya perşembeden itibaren, bayram süresince de hayvan pazarımız daimi açıktır.” ifadelerine yer verdi.

Hayvan pazarının bereketli ve yoğun geçtiğini söyleyen satıcı da, “Geçen seneye oranla kurbanlıklar bu yıl daha fazla. Fiyatlarımızda çok bir artış yok. Geçen sene ile arasında 5-10 bin lira arasında fark bulunuyor. Müşterilerimizi bekliyoruz.” dedi.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x